Kabriolet

Kabriolet autoOsobní automobily můžeme rozdělit do několika typů podle uspořádání jednotlivých prostorových sekcí karoserie pro motor, posádku a zavazadla. Podle způsobu, jakým jsou tyto tři základní prostory mezi sebou odděleny, respektive propojeny rozlišujeme jedno, dvou až tříprostorové osobní automobily. Dále můžeme osobní vozy rozdělit podle typického tvaru karoserie.

Auta bez střechy nebo se stahovací střechou jsou většinou používána sezóně a proto je dobré pojistit si je pouze po určité měsíce, kdy jej využíváme - Sezónní pojištění - povinné ručení.

Jako Kabriolet označujeme osobní automobily s otevřenou tříprostorovou karoserií, se dvěma nebo čtyřmi dveřmi. Střecha Kabrioletu bývá plátěná, kožená, ale i kovová, skládací. Kabriolet je určen pro přepravu 4 až 6 osob. Zástupcem tohoto typu karoserie je například Porsche Boxter 987.

Kombinací typů karoserie Kabriolet a Coupé vzniká Coupé Kabriolet, což je vlastně dvoudveřový Kabriolet se zadní částí jako u Coupé. Příkladem takového typu karoserie je Škoda Felicia (model ze 60. let).

Nestarejte se, kolik můžete ušetřit na pojistce. Mohlo by vás klepnout... 

Levná pojistka auta

Poslední nejlevnější povinné ručení sjednal(a): 

Marie E. (Pardubice, Chevrolet Spark) za 986 Kč Trumfnete to? :-)

 Kalkulačka povinného ručení

 Kalkulačka havarijního pojištění

 

Anketa

Sjednáváte pojištění online?

Ano, někdy 520 30%

Celkový počet hlasů: 1759

Podporujeme / Pro bono

KalkulackaRuceni.cz podporuje Konto BariéryKalkulačka ručení podporuje Dobrého anděla Kalkulačka pojištění vozidel podporuje NF Impuls

Život 90, Nadace Jakuba Voráčka