Pojištění pro jízdu v České republice

Pojištění auta je v České republice povinné pro všechna vozidla, která jsou používána na pozemních komunikacích. Jeho účelem je poskytnout finanční ochranu v případě nehody nebo jiného problému s vozidlem.

Existují dvě základní druhy pojištění pro jízdu v České republice: 

Haviarijní pojištění zahrnuje pojištění škod na vozidle v důsledku nehody nebo jiných nečekaných událostí vlastní vinou, jako je například živelná pohroma nebo krádež. Povinné ručení představuje pojištění odpovědnosti za škodu na cizím majetku a chrání tak majetek poškozeného.

Při výběru pojištění je důležité zvážit, jaké riziko jste ochotni přijmout a jaké pojištění nejvíce odpovídá vašim potřebám. Například pokud máte starší auto, může být pro vás výhodnější sáhnout pouze po havarijním pojištění.

Je také důležité si pečlivě přečíst podmínky pojištění a zjistit, zda je pojištění platné pro všechny členy vaší domácnosti a pro všechna vozidla, která budou používána.

Ceny pojištění se mohou lišit v závislosti na pojišťovně a typu pojištění, takže je dobré porovnat ceny u různých pojišťoven, abyste získali co nejlepší nabídku.

Vždy je důležité mít platné pojištění, abyste měli jistotu, že budete v případě problémů finančně chráněni. Máte-li pojištění auta v České republice, měli byste také zvážit pojištění přepravovaného zavazadla a cestovní pojištění pro případ ztráty nebo odcizení věcí během cesty.

Pokud se rozhodnete cestovat do zahraničí, ujistěte se, že máte pojištění auta, které je platné i pro jízdu v zahraničí. Některé země mohou vyžadovat minimální pojistné limity, které se mohou lišit od těch, na které jste zvyklí v České republice, takže je dobré se o tuto záležitost postarat předem.

Potřebujeteli poradit s výběrem pojištění nebo máte jakékoli další otázky ohledně pojištění auta, neváhejte se obrátit na svého pojišťovacího agenta nebo si přečtěte podmínky pojištění u své pojišťovny. Je důležité mít vždy správné a platné pojištění, abyste měli klidnou a bezproblémovou jízdu a vyhnuli se tak až likvidačním následkům v případě vzdniku nehody.

Nestarejte se, kolik můžete ušetřit na pojistce. Mohlo by vás klepnout... 

Levná pojistka auta

Poslední nejlevnější povinné ručení sjednal(a): 

Marie E. (Pardubice, Chevrolet Spark) za 986 Kč Trumfnete to? :-)

 Kalkulačka povinného ručení

 Kalkulačka havarijního pojištění

 

Anketa

Sjednáváte pojištění online?

Ano, někdy 520 30%

Celkový počet hlasů: 1759

Podporujeme / Pro bono

KalkulackaRuceni.cz podporuje Konto BariéryKalkulačka ručení podporuje Dobrého anděla Kalkulačka pojištění vozidel podporuje NF Impuls

Život 90, Nadace Jakuba Voráčka