Poradna: Půjčení auta do zahraničí

Chystáte se na dovolenou nebo pracovně s půjčeným vozidlem (autem, motorkou, atd.) , které na vás není napsáno? Potom budete potřebovat souhlas vlastníka.

Souhlas vlastníka vozidla

Potvrzení vlastníka před cestou do zahraničí s vozidlem

Souhlas vlastníka vozidla je potřeba mít s sebou, jelikož tak předejdete nepříjemnostem s zastevením a řešením, jestli vozidlo není odcizeno, kontaktovaním majitele, který je uveden v technickém průkazu a tak dále. Nemusíte být také vpuštěni přes hraniční přechod.

Souhlas prokážete potvrzením od vlastníka vozidla, který by měl obsahovat alespoň základní údaje o vozidle a jeho vlastníkovi, spolu s identifikací osoby, které se propůjčuje právo vozidlo užívat v zahraničí.

Potvrzení (nejedná se o smlouvu ani klasickou plnou moc) doporučujeme mít v českém a alespoň anglickém jazyce. Pokud si formulář stáhnete a vyplníte, opatřete jej také ověřením podpisu vlastníka vozidla nebo notářským ověřením.

Na základě doporučení Ministerstva dopravy ČR, které vychází z čl. 35 § 3 mezinárodní Úmluvy o silničním provozu (Vídeň 1968), si můžete stáhnout vzor potvzení zde

Doporučení před cestováním

Pokud se rohodnete absolvovat cestu na dovolenou či za prací (nejen za hranice ČR), sjednejte si pojištění asistenčních služeb, které jsou vázány na vozidlo a nikoli na řidiče. Neopomeňte také kontrolu technického stavu vozidla, povinou výbavu, zdracovní pojištění apod. 

Před cestou zkontrolujte:

 
 

Nestarejte se, kolik můžete ušetřit na pojistce. Mohlo by vás klepnout... 

Levná pojistka auta

Poslední nejlevnější povinné ručení sjednal(a): 

Marie E. (Pardubice, Chevrolet Spark) za 986 Kč Trumfnete to? :-)

 Kalkulačka povinného ručení

 Kalkulačka havarijního pojištění

 

Anketa

Sjednáváte pojištění online?

Občas 511 30%
Nikdy 262 15%
Vždy 953 55%

Celkový počet hlasů: 1726

Podporujeme / Pro bono

KalkulackaRuceni.cz podporuje Konto BariéryKalkulačka ručení podporuje Dobrého anděla Kalkulačka pojištění vozidel podporuje NF Impuls

Život 90, Nadace Jakuba Voráčka