Jak umožnit průjezd vozidel s předností jízdy

Uvolnění pruhu pro průjezd vozidel -sanitky, policie

Jak uvolnit místo vozidlům s přednostní jízdy - standardně IZS (záchraná služba, policie či hasiči). Důležité je umožnit průjezd tím, že vytvoříme "nový pruh" mezi stávajícími pruhy. Ideálně v šířce jízdního pruhu min. 3 metry. Vozidla by pro uvolnění prostoru měla být svedena co nejvíce to jde do strany od středu (např. ke svodidlům). Důležité je také zapnout varovná světla (tzv. blikačky). Pokud řidič záměrně neumožní projetí vozidla s předností jízdy (většinou modrý maják) či neuposlechne výzvy např. veřejného činitele, přestože má takovou možnost, může se dopustit přestupku a hrozí mu odebrání bodů nebo se může dopouštět i trestného činu.

Jak vytvořit pruh pro průjezd (video)

Tato metoda dokáže bezpečný a rychlý průjezd třeba sanitek či policistů. 

Jaké máte zkušenosti s uvolňováním jízdního pruhu? Stalo vám někdy, že jste viděli neochotu či nezájem? Víte, že je možné odebrat za takové jednání body či dostat pokutu. V extrémních případech se může řidič vozidla, které neumožní průjezd dopustit i trestného činu. 

Nestarejte se, kolik můžete ušetřit na pojistce. Mohlo by vás klepnout... 

Levná pojistka auta

Poslední nejlevnější povinné ručení sjednal(a): 

Marie E. (Pardubice, Chevrolet Spark) za 986 Kč Trumfnete to? :-)

 Kalkulačka povinného ručení

 Kalkulačka havarijního pojištění

 

Anketa

Sjednáváte pojištění online?

Občas 502 29%
Nikdy 258 15%
Vždy 942 55%

Celkový počet hlasů: 1702

Podporujeme / Pro bono

KalkulackaRuceni.cz podporuje Konto BariéryKalkulačka ručení podporuje Dobrého anděla Kalkulačka pojištění vozidel podporuje NF Impuls

Život 90, Nadace Jakuba Voráčka