Proč zvolit vyšší limit povinného ručení?

Jedním z hlavních důvodů, který má racionální základ je především NOZ - nový Občanský zákoník. Ten upravuje a posiluje práva poškozených v jejich prospěch. Poskytuje tak tedy vyšší ochranu poškozených především na zdraví, majetkových i nemajetkových újmách. 

Někdy není vhodné šetřit desetikoruny, pokud můžete dosáhnout na vyšší limit pojistného plnění

Podívejte se, které pojišťovny Vám nabídnou více za dobou cenu: Kalkulačka povinného ručení »

Pokud tedy doje k újmě na zdraví a případně ještě třeba další újmě - neschopnost chodit do práce a vydělávat atp., může se sjednaný základní limit snadno vyčerpat. Jestliže se tak stane, vše, co je nad limit pojisného plnění, hradí "ze svého" pojistník. Proto již v některých případech základní zákonný limit (35 mil Kč) nemusí stačit. Pokud se pojistník dostane s náklady jím způsobené nehody nad danný limit, pojišťovna dále přestává platit a náklady přebírá pojistník (ten, na koho je smlouva).

Je tedy vhodné zvážit, jestli právě váš provoz vozidla není vhodný s vyšším pojistným limitem plnění v případě nehody. Nejvyšší možný limit plnění lze sjednat u pojišťovny Allianz, která nabízí až 200.000.000 korun českých na majetku a zdraví (pro každý případ zvlášť).

Nestarejte se, kolik můžete ušetřit na pojistce. Mohlo by vás klepnout... 

 Kalkulačka povinného ručení

 Kalkulačka havarijního pojištění

 

Z vašich kalkulací:

  • celková cena pojistného: 961 Kč
  • úspora oproti předchozí pojistce: 53%

Anketa

Jste spokojeni s nabídkou pojištění?

Ano 229 78%
Ne 36 12%

Celkový počet hlasů: 295

Naše hodnocení na najisto.cz