Nepoužívané vozidlo a povinné ručení

Pokud plánujete, nebo již natala situace, že máte nepoužívané vozidlo (auto, motorka, atd.), přečtěte si následující text. Pokud nechcete platit povinné ručení, je nutné učinit několik důležitých kroků:

  • Tabulky SPZ/RZ a osvědčení o registraci vozidla musí být odevzdány do depozitu na registru vozidel.
  • Poté můžete odhlásit povinné ručení.
  • Vozidlo není možné nechat na veřejné komunikaci či prostranství. Je nutné jej uschovat na svém pozemku, garáži či hlídaném parkovišti.

Depozit zde není jen možností, ale současně i zákonem stanovenou povinností. Depozit je zpoplatněn částkou 100 Kč (při vložení/odevzdání značek), která je splatná správním kolkem. Úkon, kdy si je budete chtít z dočasné úschovy vyzvednou není zpoplatněn.

Nechcete si raději sjednat nejlevnější povinné ručení nebo Sezónní pojištění - povinné ručení, které se vám může vyplatit?

Záleží tedy na každém majiteli, jestli bude ochotný platit povinné ručení i přes to, že vozidlo nepoužívá, nebo zvolit dočasné odhlášení, které s sebou nese určitou administrativní zátěž a menší poplatek. Možné je sjednat povinné ručení, které je velmi levné.

Více informací k této problematice můžete najít na stránkách České kanceláře pojistitelů.

Nestarejte se, kolik můžete ušetřit na pojistce. Mohlo by vás klepnout... 

Levná pojistka auta

Poslední nejlevnější povinné ručení sjednal(a): 

Marie E. (Pardubice, Chevrolet Spark) za 986 Kč Trumfnete to? :-)

 Kalkulačka povinného ručení

 Kalkulačka havarijního pojištění

 

Anketa

Sjednáváte pojištění online?

Ano, někdy 520 30%

Celkový počet hlasů: 1759

Podporujeme / Pro bono

KalkulackaRuceni.cz podporuje Konto BariéryKalkulačka ručení podporuje Dobrého anděla Kalkulačka pojištění vozidel podporuje NF Impuls

Život 90, Nadace Jakuba Voráčka