Nejlevnější povinné ručení - kdo má nárok?

Nejlevnější povinné ručení - kalkulačka ručení

Spojení "má nárok" je částečně zavádějící (nárok není skoro na nic a už vůbec ne v tržním prostředí), ale v článku popíšeme zaběhlá pravidla pojišťoven, v kterých výrazně zvýhodňují určité osoby. Výhody získává ten, kdo:

Nebourá

Osoba, která nezpůsobila autonehodu a je pojištěna minimálně 160 měsíců má nárok na maximální bonus (50% (některé pojišťovny dávají dokonce 55-60%)). Většina pojišťoven nabízí dodatečná zvýhodnění, takže se můžete dostat až na třeba 80% původní ceny pojištění.

Je dlouhodobým zákazníkem pojišťovny

Jsteli již několik let u jedné pojišťovny, určitě se nabízí sleva "za věrnost", pokud vám ji pojišťovna již nepřičítá automaticky. Získání nového zákazníka je totiž mnohem dražší, než udržení stávajícího. Nebojte si tedy o slevu řici.

Využívá akčních nabídek

Využívateli akčních nabídek a pravidelně provádíte kalkulaci povinného ručení určitě ušetříte nemalé peníze z ceníkových cen pojišťoven. Pojišťovny totiž mají "své ceny" pro získávání nových zákazníků. Doporučujeme tedy pravidelně kontrolovat nabídky i ostatních pojišťoven.

Je osoba starší

Jsteli starší osoba, předpokládá se, že nejednáte příliš zbrkle a agresivně. Pojiťovny toto zohledňují do svých nabídek a určitě budete mít levnější pojištění nežli ten, komu je pod 30 let.
Pokud vám však je do 30 let, nabízí se malý trik. Uzavřete povinné ručení na osobu starší a nejlépe dlouhodobě (a bez nehod) pojištěnou (je jedno u které pojišťovny). Získáte tak značnou část jejich výhod. Tento způsob je, samozřejmě, legální. Nekteré pojiťovny již však tento postup nedovolují a je li provozovatel jiný, nežli pojistitel, mohou vám dát standardní cenu nebo méně výhodnou. Je třeba zase využít kalkulace a podívat se na konkrétní nabídky pro váš případ.
 

Má trvalé bydliště mimo velké město

Máteli trvalé bydliště někde na vesnici nebo malém městě, získáváte výhodu. Pojišťovna totiž předpokládá, že je u vás mnohem menší riziko autonehody, než u osoby, která se pohybuje v Praze a vetších městech, kde je větší koncentrace aut a aktivních řidičů.

Nestarejte se, kolik můžete ušetřit na pojistce. Mohlo by vás klepnout... 

 Kalkulačka povinného ručení

 Kalkulačka havarijního pojištění

 

Z vašich kalkulací:

  • celková cena pojistného: 961 Kč
  • úspora oproti předchozí pojistce: 53%

Anketa

Jste spokojeni s nabídkou pojištění?

Ano 229 78%
Ne 36 12%

Celkový počet hlasů: 295

Naše hodnocení na najisto.cz