Asisteční služby Allianz využije každé 83. auto

Pojišťovna Allianz ve své tiskové zprávě uvedla, že každý měsíc vyřídí okolo tisíce požadavků na asistenční služby. Nejčastěji se jedná o (stálý) problém s nepojistným vozidlem a potřebou odtahu do servisu.

Asistenční služby pro vozidla od AllianzPojišťovna Allianz poskytuje základní asistenční služby ke každému pojištění vozidla v ceně (základní asistence je do limitu 3 tisíce korun na pojistnou událost). Každé vozidlo, které je u nich pojištěno má nárok na využití této formy pomoci. Problém je ve výši pojistné částky na událost. Většina pojistníků si totiž volí základní variantu v ceně povinného ručení nebo havarijního pojištění. A zde je právě kámen úrazu. Limit 3000 Kč na pojistnou událost je v případě odtahu auta velmi nízký. Proto je dobré sjednat si nadstandard nebo si objednat asistenční služby zvlášť. 

Některé asistenční služby jsou "napřímo" mnohem výhodnější a levnější - bez marže pojišťovny (výborný poměr cena/kvalita má AutoCare).

Co pokryjí základní asistenční služby

Základní pomoc na silnici k pojistkám vozidla se vyplatí, pokud sázíte na to, že se vám třeba vybije baterie, nepůjde otevřít zámek dveří, dojde olej či voda v chladiči. Zde je základní krytí (např. právě u Allianz v limitu 3000 Kč) dostatečně a klient se do něj tzv. „vejde“.

Pojišťovna Allianz„V loňském roce vyplatila Allianz za asistenční služby 96 miliónů korun, ve více než 80 procentech případů byly asistence spojené právě s odtahem vozidla,“ upřesňuje analytik Allianz Jiří Klempera v tiskové zprávě.

Stane-li se vám něco nepříjemného a budete potřebovat pomoc, neváhejte kontaktovat pojišťovnu (kontakt je uveden třeba na zelené kartě). Pokud kontakt nemáte, vytočte centrální linku 1224 , kde vás přepojí přímo na vaší pojišťovnu. Pomoc na cestách můžete využít i s autem v zahraničí.

Potřebovali jste někdy využít asistenčních služeb? Jaké s tím máte zkušenosti?

Anketa

Asistenční služby jsem využil/a:

1x 42 35%
2-5x 42 35%
5x a více 35 29%

Celkový počet hlasů: 119

Nestarejte se, kolik můžete ušetřit na pojistce. Mohlo by vás klepnout... 

Levná pojistka auta

Poslední nejlevnější povinné ručení sjednal(a): 

Marie E. (Pardubice, Chevrolet Spark) za 986 Kč Trumfnete to? :-)

 Kalkulačka povinného ručení

 Kalkulačka havarijního pojištění

 

Anketa

Sjednáváte pojištění online?

Občas 511 30%
Nikdy 262 15%
Vždy 953 55%

Celkový počet hlasů: 1726

Podporujeme / Pro bono

KalkulackaRuceni.cz podporuje Konto BariéryKalkulačka ručení podporuje Dobrého anděla Kalkulačka pojištění vozidel podporuje NF Impuls

Život 90, Nadace Jakuba Voráčka