45% řidičů neví, že má asistenční služby

 Řidiči neví o sjednaných asistenčních službách  provedla průzkum, který ukázal překvapivou věc: téměr polovina motoristů neví, že má nárok na využití asistenčních služeb, které má jako sočást svého povinného ručení.

  • 32 % vůbec neví o předplacených asistenčních službách
  • 13 % tvrdí, že je nemá, ačkoliv jsou součástí jejich smlouvy
  • přes 40 % těch, kteří o nich vědí, si nedovedlo vybavit konkrétně ani jednu z nich
  • téměř nikdo z dotázaných si nepamatoval telefonní číslo smluvní asistenční společnosti své pojišťovny *
* V tomto případě si stačí pamatovat nebo si zapsat číslo 1224. Tuto linku provozuje Česká kancelář pojistitelů. Operátor dokáže identifikovat pojistnou smlovu a pomoci v případě nehody či využití asistenčních služeb.

 

K čemu asistenční služby?

Po povinném ručení je považujeme za druhé nejdůležitější pojištění. Pomůže totiž v řešení běžných situací, které nastávají na silnici dnes a denně - vybitý akumulátor, nedostatečný stav provozních kapalin, záměna paliv, poškozený zámek, otevření dveří, ztráta klíčů, zajištění náhradního automobilu, ubytování, odtah vozidla atd.

A co Vaše asistenčka?

Kvalitní asistenční službyDrtivá většina všech povinných ručení obsahuje alespoň základní asisteční služby. Pokud si nejste jisti, zkontrolujte si je ve vaší pojistné smlouvě, nebo se informujte telefonicky či emailem u vaší pojišťovny. Jednolivé služby se liší pojišťovna od pojišťovny.

Nutno podotknout, že asisteční služby se "odráží" od sjednaného povinného ručení - levné pojistky s nízkým limitem (např. 35 mil. Kč) mají opravdu velice základní asistenční služby, které jsou v případě potřeby prakticky k ničemu a jejich náplní je třeba jen zavolání odtahovky či opraváře. Všechny úkony si ale platíte ze svého nebo máte vysokou spoluúčast.

Chcete-li opravdu kvalitní asistenční službu pro své vozidlo, musíte hledat. My doporučujeme kvalitní asisteční službu, kterou je možné sjednat samostatně k vašemu stávajímu povinnému ručení.Při výběru asistenční služby se zaměřte především na těchto 5 věcí:

  1. limit plnění (čím vyšší, tím lepší), 
  2. případnou spoluúčast
  3. výluky,
  4. rozsah plnění,
  5. odtah vozidla do určeného místa (toto bývá nejnákladnější věc - především při odtahu ze zahraničí).
 

Tip: Pokud máte i základní asistenční služby, můžete je v případě potřeby variabilně kombinovat s dalším asistenčím pojištěním a získáte tak silnější pojistku.

Tip: Pokud máte i základní asistenční služby, můžete je v případě potřeby variabilně kombinovat s dalším asistenčím pojištěním a získáte tak silnější pojistku.

 

Nestarejte se, kolik můžete ušetřit na pojistce. Mohlo by vás klepnout... 

Levná pojistka auta

Poslední nejlevnější povinné ručení sjednal(a): 

Marie E. (Pardubice, Chevrolet Spark) za 986 Kč Trumfnete to? :-)

 Kalkulačka povinného ručení

 Kalkulačka havarijního pojištění

 

Anketa

Sjednáváte pojištění online?

Občas 502 29%
Nikdy 258 15%
Vždy 942 55%

Celkový počet hlasů: 1702

Podporujeme / Pro bono

KalkulackaRuceni.cz podporuje Konto BariéryKalkulačka ručení podporuje Dobrého anděla Kalkulačka pojištění vozidel podporuje NF Impuls

Život 90, Nadace Jakuba Voráčka