Dovolená autem - připojistěte se na cestu

Pojištění auta na dovolenou - připojištění asistenčních služeb

Rozšířené asistenční služby pro cestu do zahraničí i po ČR

Cestování autem za zážitky a odpočinkem se může proměnit ve stresovou situaci, plnou nepříjemností a starostí. Poruchu vozidla nechce při cestě na dovolenou nikdo zažít. Naštěstí jsou na trhu připojištění, které toto řeší a zajistí pomoc i uhradí náklady. Podívejte se na srovnání nabídek v tabulce níže...

Společně s cestovním pojištěním si můžete sjednat online i připojištění pro vaše vozidlo do zahraničí, s kterým budete cestovat. Ochráníte se tak proti případným nepříjemnostem na cestách v podobě poruchy, havárie, odtahu vozidla zpět do ČR či jiné nenadálé události. 

K čemu to je aneb proč si připojistit auto?

Pojištění auta při cestě do zahraničíPřipojištění pro cestování autem neboli cestovní pojištění pro auto a posádku, je velmi oblíbenou službou pro všechny, kteří cestují na dovolenou s autem (vozidlem obecně). Ať už do zahraničí nebo po ČR. Prakticky se jedná o dodatečné a rozšířené asistenční služby, které pomohou v případě nenadálých potíží.

Na území České republiky můžete využívat dostačující asistenční služby sjednané k povinnému ručení či havarijnímu pojištění. Ty však svou platností dosahují svých limutů právě při cestách za hranicemi naší země a neobsahují řadu důležitých krytí - především repatriaci vozu v případě potřeby. Nemusíme však chodit k tomu nejhoršímu scénáři. Ono postačí i to, že nám bude poskytnuta pomoc v případě píchlé pneumatiky nebo tlumočení s dopravním policistou.

Proto je dobré koupit si k cestovnímu pojištění i připojištění rozšířených asistenčích služeb a vyhnout se tak desetitisícovým nákladům v případě odtahu vozidla zpět do ČR a k tomu velkým starostem, které jsou k nezaplacení.

 

S čím auto-asistence především pomůže

 • Technická pomoc (oprava na místě, odtah vozidla do servisu, nedostatek paliva či parkovné/úschova vozidla)
 • Náhradní ubytování v případě pojistné události
 • Náhradní doprava v zahraničí (zapůjčení náhradního vozidla či náhradní doprava)
 • Tlumočení při styku s úřady v zahraničí
 • Repatriace vozidla zpět do ČR

Tip pro vás: K cestovnímu pojištění je sjednání připojištění asistenčních služeb pro vaše auto často levnější. Přestože již třeba máte sjednané cestovní pojištění nebo si chcete sjednat u jiné pojišťovny, i tak může být výhodné sjednat si dodatečně další cestovní pojištění s připojištěním asistenčních služeb. V tom případě bývá vhodnější vybrat si tu nejlevnější variantu (např. pro jednu osobu).  Sfouknete tak dvě mouchy, jedním pojištěním

Porovnání připojištění asistennčích služeb na dovolednou

  Auto+ (Auto plus)  Autoasistence AutoCare
  UNIQA pojišťovna Axa assistance Europ assistance
Pojistitel UNIQA pojišťovna AXA Assistance Europ Assistance
Cena (od) 390 Kč 315 Kč 550 Kč (1 měsíc) nebo 1790 Kč (1 rok)/ 770 Kč (1 měsíc) nebo 3890 Kč (1 rok) pro užitková vozidla 
Maximální doba trvání 1 měsíc 1 měsíc 1 měsíc nebo 1 rok
Kalkulace online  Spočítat cenu  Spočítat cenu  Spočítat cenu
Vlastnosti
 • vysoké plnění
 • výhodná kombinace s cestovním pojištěním
 • nízká cena
 • výhodná kombinace s cestovním pojištěním
 • nízká cena 
 • možnost sjednání až na 1 rok
 • možnost sjednat bez cestovního pojištění
 • vyšší cena 
Typ Vozidla Auto Auto i motorka Auto
Repatriace Ano Ano Ano
Telefonická asistence Ano Ano Ano
Technická pomoc Ano Ano Ano
Zapůjčení vozidla Ano Ano Ano
Náhradní ubytování neno doprava Ano Ano Ano
Práce mechanika Max. 120 minut Max. 60 minut -
Repatriace vozidla do ČR Ano Ano Ano
Podmínky vozidla Stáří maximálně 20 let, nejvyšší povolené hmotnosti 3 500 kg     
Maximální plnění/repatriace 100 000 Kč 55 000 Kč 75 000 Kč
Územní planost Pojištění se vztahuje na asistenční události vzniklé mimo území České republiky v následujících zemích: Albánie, Andorra, Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Irsko, Island, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovenská republika, Slovinsko, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Srbská republika, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina, Vatikán, Moldavsko, Maroko, Tunisko.  Pojištění autoasistence se vztahuje na pojistné události, které nastaly na území zvoleném pojistníkem v pojistné smlouvě a na území při cestě do zahraničí nebo při návratu ze zahraničí a v ČR. Platí pouze pro Evropu (vč. Izraele, Gruzie, Turecka, Kanárských ostrovů či Tuniska).  Pojištění se vztahuje na škodné události nastalé na území České republiky a v zahraničí v zemích, které jsou součástí mezinárodní dohody o vzájemném uznání pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla, přičemž členství těchto zemí není ke dni škodné události pozastaveno. Albánie, Andorra, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Irsko, Island, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Republika Severní Makedonie, Malta, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovenská republika, Slovinsko, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Srbská republika, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina, Vatikán, Bělorusko, Moldavsko, Maroko, Rusko (evropská část), Tunisko. 

Kterou nabídku si vybrat?

Nabídky připojištění vozidel na dovolenou jsou velmi podobné a liší se především ve výši plnění, které dostačuje i pro nejzazší kouty Evropy. Všechny nabídky umožňují to nejdůležitější – opravu vozu na místě, odtah do servisu, případně i do ČR pokud již nejde vůz v nejbližší době opravit, náhradní dopravu pro pokračování cesty, případně návrat domů či pouhé přivezení pohonných hmot nebo tlumočení po telefonu.

Vybírejte si optimální variantu, která pokryje vaše případná rizika (na životě i majetku). Příkláníme se k tomu, že je vždy lepší mít alespoň nějaké pojištění, nežli žádné. Náklady v případě problému jsou příliš vysoké na to, aby bylo možno to podcenit. 

Pokud nemáte již vybraného favorita, udělejte si rychlou kalkulaci u všech poskytovatelů a pak si vyberte nejvhodnější nabídku. Zabere vám to 10 minut. 

Vždy si veškeré informace a jejich aktuálnost ověřte u poskytovatele před sjednáním/objednávkou. Nabídky a jejich podmínky se mohou měnit a zveřejněné informace nemusí být k aktuálnímu datu. S tím by však neměl být problém, jelikož jsou všechny informace dostupné před sjednáním online. Přejeme správný výběr a šťastnou cestu!

 

Magazín Auto-Moto

Nestarejte se, kolik můžete ušetřit na pojistce. Mohlo by vás klepnout... 

Levná pojistka auta

Poslední nejlevnější povinné ručení sjednal(a): 

Marie E. (Pardubice, Chevrolet Spark) za 986 Kč Trumfnete to? :-)

 Kalkulačka povinného ručení

 Kalkulačka havarijního pojištění

 

Anketa

Jste spokojeni s nabídkou pojištění?

Ano 431 29%
Ne 193 13%

Celkový počet hlasů: 1484

Podporujeme / Pro bono

KalkulackaRuceni.cz podporuje Konto BariéryKalkulačka ručení podporuje Dobrého anděla Kalkulačka pojištění vozidel podporuje NF Impuls

Život 90, Nadace Jakuba Voráčka